fbpx

Płyta warstwowa

Budownictwo podlega szybkim zmianom technologicznym, czego efektem jest m.in. powszechne wykorzystanie płyty warstwowej. Najczęściej jest ona stosowana w budownictwie przemysłowym, magazynowym i rolniczym. Dzięki niej powstają hale przemysłowe i magazynowe,, hangary, obiekty handlowe, biurowe i socjalne, a nawet mroźnie czy chłodnie. Służy także do budowy kontenerów, garaży i pawilonów.

Obiekty z płyt warstwowych – elastyczność i funkcjonalność

Płyty warstwowe to struktury składające się z dwóch warstw – zewnętrznej wykonanej ze stali ocynkowanej i malowanej oraz wewnętrznej wykonanej z tworzywa sztucznego wypełnionego pianką poliuretanową. Taka budowa zapewnia nie tylko wysoką izolacyjność termiczną, ale także długotrwałą żywotność konstrukcji.

W dziedzinie budownictwa przemysłowego płyty warstwowe znalazły szerokie zastosowanie, zwłaszcza w realizacji hal produkcyjnych oraz magazynowych. Ich zaletą jest możliwość wznoszenia bardzo dużych konstrukcji o otwartej przestrzeni wewnątrz, co umożliwia swobodne organizowanie procesów produkcyjnych oraz składowanie towarów. Dzięki temu, że płyty warstwowe są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić równocześnie izolację termiczną i akustyczną, obiekty te cechują się wysokim poziomem komfortu dla pracowników.

Zalety płyt warstwowych obornickich

Obiekty z płyty obornickiej charakteryzują się bardzo dobrym stopniem izolacyjności termicznej, co zawdzięczają znajdującemu się wewnątrz wypełnieniu. Rdzeń izolacyjny chroni nie tylko przed zimnem, ale również przed wiatrem. Ponadto płyty warstwowe występują w bogatej palecie kolorystycznej, a także posiadają kilka rodzajów profilować, dzięki czemu wyróżniają się dużą estetyką. Bez problemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb inwestora i stworzyć z ich pomocą obiekt o interesującej architekturze.

Płyta warstwowa - Re-bud
Montaż płyt warstwowych

Montaż płyt warstwowych

Kolejną zaletą płyt warstwowych jest szybki montaż. Obiekty z płyt warstwowych powstają znacznie szybciej niż te wykonane z tradycyjnych technologiach, co wynika z kilku czynników. Po pierwsze budowa wymaga załatwienie mniejszej ilości pozwoleń, co znacznie skraca czas potrzebny na załatwienie formalności. Drugim powodem krótszego czasu montażu płyt warstwowych jest ich konstrukcja, która charakteryzuje się lekkością i łatwością montażu. Wystarczy kilku sprawnych montażystów, by z gotowych modułów szybko powstał dowolny obiekt. Co więcej, budowa może przebiegać niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie ma także zbytnich ograniczeń dotyczących gruntu, na jakim ma powstać obiekt budowlany.

W naszej ofercie znajdują się płyty w pierwszym gatunku na zamówienie, a także płyty w drugim gatunku w atrakcyjnej cenie dostępne od ręki. Płyty posiadają grubość od 4-20 cm i występują w szerokim zakresie długości i szerokości, a także w zróżnicowanej gamie kolorystycznej. Wszystkie z naszych płyt zostały wykonane z najlepszych komponentów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Zastosowano w nich okładziny z ocynkowanej blachy, które zapewniają konstrukcji odpowiednią sztywność i skutecznie zabezpieczają rdzeń izolacyjny. A wszystko to po to, aby Klienci otrzymali produkty najwyższej jakości, które będą się wyróżniały wyjątkową estetyką i trwałością na lata.
Wybierz sprawdzone płyty warstwowe i ciesz się najwyższą jakością.

Jakie korzyści płyną z zastosowanie płyt obornickich?

Zastosowanie warstwowych płyt obornickich w nowoczesnym budownictwie przemysłowym przynosi wiele wymiernych korzyści dla biznesu. W pierwszej kolejności należy wymienić znaczne skrócenie czasu budowy oraz możliwość zaangażowania w ten proces stosunkowo małych zasobów – m.in. energii oraz siły roboczej. Postawienie hali warsztatowej, przemysłowej lub innego obiektu z płyt obornickich trwa nawet kilkukrotnie krócej, niż postawienie obiektu o podobnych wymiarach przy użyciu tradycyjnych metod budowlanych.

Ponadto zastosowanie płyt warstwowych w konstrukcji obiektów przemysłowych pozwala lepiej wykorzystać dostępną pod zabudowę przestrzeń. Płyty mają stosunkowo niewielką grubość, a jednocześnie zachowują bardzo dobre parametry wytrzymałościowe oraz izolacyjne. Oznacza to, że obiekty zbudowany przy ich pomocy posiada większą wewnętrzną przestrzeń użytkową w porównaniu do podobnego obiektu zbudowanego z tradycyjnych materiałów, o tych samym wymiarach zewnętrznych. Innymi słowy – konstrukcja hali zbudowanej z płyt warstwowych zabiera mniej przydatnego miejsca.

Obiekty z płyt warstwowych powstają bardzo często w oparciu o standardowe rozwiązania projektowe. Oznacza to, że nie ma potrzeby zamawiania indywidualnego projektu budynku, co jest kolejnym istotnym plusem tego rozwiązania, pozwalającym skrócić czas między złożeniem zamówienia na obiekt a zakończeniem jego realizacji.

Wszystko to sprowadza się do jednego – znacznego ograniczenia wydatków. Inwestorzy decydujący się na hale przemysłowe z płyt obornickich mogą liczyć na mniejsze koszty budowy obiektu, a także jego późniejszego utrzymania, modyfikacji, czy nawet demontażu i utylizacji.