fbpx

Obiekty z płyt warstwowych

W zakresie naszych usług znajduje się generalne wykonawstwo obiektów z płyt warstwowych – wycena, projektowanie, montaż i budowa nowoczesnych obiektów z płyt warstwowych o wszechstronnym zastosowaniu.

Płyty warstwowe w nowoczesnym budownictwie stosowane są do budowy hal przemysłowych, magazynów, chłodni, mroźni, warsztatów, a nawet obiektów rolniczych. Gwarantujemy kompleksową obsługę każdej budowy wraz z doradztwem dotyczącym wyboru optymalnych rozwiązań.

Dlaczego warto postawić halę z płyty warstwowej?

Zamiast stawiać budynki przemysłowe z ciężkich materiałów, wymagających wykonania większej ilości projektów, instalacji i dokumentów, zdecydowanie lepiej zdecydować się na obiekty z płyty warstwowej. Hala z płyty warstwowej powstanie nie tylko szybciej, ale będzie także znacznie nowocześniejsza, co korzystnie przełoży się na koszty eksploatacji.Jako że najważniejszym założeniem naszej firmy jest zadowolenie Klienta, stosujemy jedynie płyty warstwowe najwyższej jakości. Są wśród nich płyty z rdzeniem z pianki poliuretanowej nazywane również płytami obornickimi. Charakteryzują się one dobrą izolacją cieplną, trwałością, łatwością obróbki, a przede wszystkim niską wagą.

Obiekty z płyt warstwowych -rebud

Zalety obiektów z płyty obornickiej

Szybki montaż obiektów z płyt warstwowych

szybki montaż

Łatwa modyfikacja i rozbudowa obiektów z płyt warstwowych

łatwa modyfikacja i rozbudowa

Walory estetyczne obiektów z płyt warstwowych

walory estetyczne

 ekonomiczne rozwiązanie obiektów z płyt warstwowych

ekonomiczne rozwiązanie

Budowa hali magazynowej to poważne przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko dużej ilości czasu, ale także uzyskania licznych pozwoleń. Tymczasem inwestorom zależy na tym, aby obiekty powstały jak najszybciej, a do tego cechowały się najlepszymi parametrami. W związku z tym do budowy nowoczesnych hal magazynowych stosujemy płytę warstwową. Budowa hal produkcyjnych z płyty tego typu przebiega o wiele sprawniej niż w przypadku tradycyjnych technologii. Co więcej, wyróżniają się one ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki zarówno do magazynowania, jak i do pracy. Ogromną zaletą budowy hali warsztatowej w tej technologii są jej doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wynika to z faktu, że do jej produkcji stosuje się płyty wykonane z wykorzystaniem rdzenia z innych materiałów. Nasze hale magazynowe budujemy wykorzystaniem płyty z rdzeniem poliuretanowym, które cechują się dobrą izolacją cieplną, trwałością, łatwością obróbki, a przede wszystkim niewielką wagą. Wszystko to sprawia, że budowa hal produkcyjnych przebiega sprawnie i jest znacznie łatwiejsza od tradycyjnych metod. Ponadto nie wymaga ona aż tak dużej ilości pozwoleń, dzięki czemu obiekty powstają o wiele szybciej. Budowa hali warsztatowej tego typu przynosi inwestorom liczne korzyści. Obiekty są odporne na czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim zapewniają wysoki poziom efektywności energetycznej, co pozwala na spore oszczędności. Są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzą się praktycznie w każdym miejscu. Oprócz tego hale są bardzo estetyczne i doskonale się prezentują. Ponadto łatwo można je rozbudowywać w miarę bieżących potrzeb. Wszystko to sprawia, że przed przystąpieniem do inwestycji warto rozważyć budowę hal magazynowych w nowych technologiach.

Czym są płyty warstwowe?

Płyty warstwowe to nowoczesny materiał wykorzystywany dziś bardzo powszechnie przy budowaniu konstrukcji hal stalowych pod różne zastosowania. Płyty, jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są z warstw materiału. Warstwy zewnętrzne stanowi wytrzymała blacha stalowa – warstwa środkowa, czyli rdzeń, wykonywana jest z pianki poliuretanowej. Takie połączenie sprawia, że płyta jest:

  • wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, np. odkształcenia, czy pęknięcia
  • odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promieniowanie słoneczne czy wysokie lub niskie temperatury,
  • lekka – nie obciąża nadmiernie konstrukcji stalowej i jest bardzo prosta w montażu

Pianka poliuretanowa wewnątrz płyty pełni funkcję warstwy termoizolacyjnej, która zapobiega przenikaniu energii cieplnej przez przegrody hali. Dlatego płyty warstwowe są doskonałym wyborem do obiektów, w których istotne jest utrzymanie stałej temperatury – np. zakładów pracy, chłodni, pomieszczeń dla zwierząt gospodarskich.

Jakie korzyści płyną z inwestycji w hale z płyt?

Postawienie hali z płyt warstwowych to inwestycja, która może przynieść korzyści przedsiębiorstwom z wielu różnych gałęzi przemysłu czy rolnictwa. Przede wszystkim są one obiektami trwałymi i bardzo odpornymi – przy minimalnym nakładzie energii i kosztów na konserwację mogą z powodzeniem służyć przez nawet wiele dekad. Są one ponadto bardzo przystępne. Halę można zbudować o praktycznie dowolnej porze roku, bez względu na warunki atmosferyczne, a cała realizacja – od fazy projektu aż do wykończenia może zostać zamknięta w przeciągu nawet kilku tygodni. Gotowa hala może być również w bardzo prosty sposób modyfikowana i rozbudowana w celu dopasowania do zmiennych potrzeb przedsiębiorstwa.

Wszystko to sprawia, że zbudowanie i eksploatacja hali nie pociąga za sobą wysokich kosztów, a to przekłada się na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.