fbpx
Kategorie
Blog

Jaką izolacyjność hal zapewniają płyty obornickie?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej uwagi przywiązujemy do efektywności energetycznej budynków oraz dbałości o środowisko naturalne, warto zwrócić uwagę na materiały budowlane, które pozwalają na osiągnięcie tych celów. Jednym z takich materiałów są płyty obornickie, które znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym, zwłaszcza w przypadku konstrukcji hal.

Czym są płyty obornickie?

Płyty obornickie to prefabrykowane elementy konstrukcyjne wykonane z dwóch okładzin zewnętrznych wykonanych z blachy stalowej oraz środkowego rdzenia z wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.

Dzięki swoim właściwościom, takim jak niska masa własna oraz wysoka wytrzymałość, płyty obornickie doskonale sprawdzają się w budownictwie hal przemysłowych, rolniczych magazynów czy obiektów handlowych. Pełnią w ich konstrukcję materiału osłonowego, montowanego na stalowej konstrukcji nośnej.

Jaką izolacyjność termiczną zapewniają płyty obornickie?

Izolacyjność termiczna płyt obornickich jest jednym z kluczowych aspektów, który wpływa na ich popularność w budownictwie. Właściwości izolacyjne tych płyt wynikają przede wszystkim z ich struktury oraz zastosowania lekkiego wypełnienia z wełny mineralnej lub poliueratanu. Dzięki temu płyty obornickie zapewniają znacznie lepszą izolacyjność niż tradycyjne materiały budowlane, takie jak cegła czy beton.

Hale z płyt obornickich cechują się wysoką efektywnością energetyczną, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz ogrzewania budynków. Ponadto, płyty obornickie mają również dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu hale wykonane z tego rodzaju materiału są bardziej komfortowe dla pracowników oraz mieszkańców okolicznych terenów.