fbpx
Kategorie
Blog

Jak Zadbać O Odpowiednią Izolację Cieplną Hali Przemysłowej?

Hala przemysłowa powinna zapewniać komfortowe warunki do magazynowania i do pracy. Z drugiej strony inwestorzy oczekują, że nie będzie ona generowała zbyt dużych kosztów związanych z eksploatacją, szczególnie w dobie stale rosnących cen. Od budownictwa przemysłowego oczekuje się zatem, że będzie energooszczędne. Podpowiadamy, jak zadbać o odpowiednią izolację cieplną hali przemysłowej.

Hale przemysłowe z płyty warstwowej

Niegdyś budowa hali przemysłowej wymagała nie tylko bardzo długiego czasu, ale także niezwykle wysokich kosztów. Nie miało to jednak przełożenia na komfort użytkowania, ponieważ tradycyjne hale były trudne do ogrzania, a tym samym bardzo drogie w eksploatacji. Z tego powodu odchodzi się od tradycyjnych metod budowy z ciężkich materiałów na rzecz nowoczesnych rozwiązań. A do tych z pewnością należy budowa hali produkcyjnej z płyty warstwowej.

Płyta warstwowa wykonana jest z okładzin metalowych, a także rdzenia z innych materiałów. Pomiędzy okładzinami z blachy ocynkowanej najczęściej znajduje się styropian, wełna lub pianka poliuretanowa. Dzięki zastosowaniu tego materiału konstrukcyjnego nie trzeba martwić się o dodatkowe ocieplenie. Hala wykonana z płyty warstwowej charakteryzuje się bowiem bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Zapewnia ona wysoki poziom efektywności energetycznej, co jest niezwykle istotne w sobie stale rosnących cen ogrzewania. Ponadto hale produkcyjne z płyty warstwowej są odporne na czynniki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu można stawiać je praktycznie w każdym miejscu. Co więcej, budowa przebiega szybko, a przede wszystkim nie trzeba się martwić o wysokie koszty eksploatacji.

Podsumowując, aby zadbać o izolację cieplną hali przemysłowej, warto wybudować ją z płyty warstwowej.