fbpx
Kategorie
Blog

Zalety Hal Z Płyt Warstwowych

Hale przemysłowe pełnią różne funkcje. Umożliwiają one produkcję i magazynowanie i mają powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. I choć mogą być budowane w różnych technologiach, najważniejszymi kwestiami są w dzisiejszych czasach szybkość i koszty. Oprócz tego liczą się także właściwości obiektów. Wszystko to sprawia, że inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę hal z płyt warstwowych. Z naszego wpisu dowiesz się, jakie są ich zalety.

Płyta warstwowa – co to takiego?

Płyta warstwowa nazywana także płytą obornicką, wykonana jest z metalowych okładzin, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń z innych materiałów. Może to być pianka poliuretanowa, styropian lub wełna mineralna. Wybór wypełnienia płyty zależny jest od przeznaczenia budowanych obiektów. Jeśli istotne są kwestie związane z najwyższym stopniem izolacyjności termicznej, najlepiej sprawdzą się płyty z pianką poliuretanową. Można się także zdecydować na styropian, tym bardziej, że płyta tego typu będzie się dodatkowo wyróżniała korzystną ceną. Jeśli zaś najważniejsze są kwestie związane z odpornością ogniową, najlepszym wyborem będą płyty z wełną mineralną.

Dlaczego warto wybudować halę z płyty warstwowej?

Budowa hali z płyty warstwowej ma liczne zalety. Pierwszą z nich jest szybkość realizacji. Wynika to z faktu, że budownictwo tego typu nie wymaga aż tak dużej liczby projektów, dokumentów i instalacji, jak to ma miejsce w przypadku metod tradycyjnych. Ponadto obiekty z płyty obornickiej są znacznie tańsze – zarówno na etapie realizacji, jak i eksploatacji. Ze względu na budowę, która opiera się na zastosowaniu blaszanych okładzin i ocieplenia, płyta warstwowa ma bardzo dobry stopień termoizolacyjności. Dzięki temu hala produkcyjna nie generuje wysokich kosztów utrzymania, ponieważ jej konstrukcja zapewnia doskonały poziom efektywności energetycznej, co jest niezwykle istotne w sobie stale rosnących cen ogrzewania.  Wszystko to sprawia, że płyty z hal warstwowych cieszą się dużą popularnością.