fbpx
Kategorie
Blog

Wykorzystanie Obornickich Płyt Warstwowych W Budownictwie

Współczesne budownictwo podlega szybkim zmianom technologicznym, a także charakteryzuje się dążeniem do usprawnienie procesów związanych z budową różnorodnych obiektów. Z tego powodu coraz częściej tradycyjne materiały zastępuje się płytą warstwową. Dowiedz się, jakie jest wykorzystanie obornickich płyt warstwowych w budownictwie.

Płyta obornicka – co to takiego?

Płyta warstwowa najczęściej stosowana jest w budownictwie przemysłowym, magazynowym i rolniczym. Często można ją także spotkać pod nazwą płyty obornickiej. Wynika to z faktu, że po raz pierwszy została wyprodukowana w Obornikach. W praktyce obu nazw używa się zamiennie, oznaczają one bowiem takie same obiekty budowlane.

Płyty warstwowe obornickie charakteryzują się dobrym stopniem termoizolacyjności. Wynika to z fakt, że wykonane są z metalowych okładzin, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń z innych materiałów. Może to być pianka poliuretanowa, styropian lub wełna mineralna, choć w naszej firmie stosujemy przede wszystkim płyty z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Cechują się one bowiem doskonałymi właściwościami, dzięki czemu płyty z takim wypełnieniem są ciepłe. 

Jakie obiekty warto budować z płyt obornickich?

Z płyt obornickich powstają nowoczesne hale przemysłowe i magazynowe, hangary, obiekty handlowe, biurowe i socjalne, a nawet mroźnie czy chłodnie. Służą one także do budowy kontenerów, garaży i pawilonów. Ich wszechstronne zastosowanie wynika z faktu, że jest to materiał konstrukcyjny, odporny jest na działanie czynników atmosferycznych oraz także na uszkodzenia mechaniczne, a obiekty z jego użyciem można stawiać w praktycznie każdym miejscu. Ponadto ogromną zaletą takiego rozwiązanie jest konieczność uzyskania mniejszej ilości pozwoleń. Co więcej, obiekty z płyty obornickiej zapewniają dobrą izolację termiczną, a także charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz ponadprzeciętną trwałością.