Kategorie
Blog

Sposoby Wykorzystania Zwyżki Samojezdnej

Aby prowadzenie prac na wysokościach było bezpieczne, konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu, który zapewni dostęp do wyższych kondygnacji. Oprócz bezpieczeństwa, jakie powinien zapewniać, warto także, aby był funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu. Wszystkie te warunki spełnia zwyżka samojezdna, co przekłada się na jej dużą popularność. Z naszego wypisu dowiesz się, jakie są sposoby jej wykorzystania. 

Zwyżka samojezdna – co to takiego?

Zwyżka samojezdna znana jest również pod nazwą podnośnika koszowego samojezdnego. Jest to pojazd wyposażony w podnoszoną hydraulicznie platformę lub kosz. Poszczególne rodzaje podnośników mogą różnić się od siebie konstrukcją – kosz może być wznoszony na dwóch krzyżujących się ramionach lub też można się spotkać z podnośnikami teleskopowymi. Zwyżka charakteryzuje się prostotą obsługi. Sterowana jest przez jedną osobę z kosza. Ponadto dzięki niewielkim rozmiarom mieści się w wielu miejscach o ograniczonej przestrzeni i od razu jest gotowa do pracy. Jej istotną zaletą jest także możliwość przemieszczania się bez konieczności schodzenia z podnośnika. 

Przy jakich pracach sprawdza się zwyżka samojezdna?

Zwyżka samojezdna może być używana do prac na wysokościach aż do 15 metrów, dzięki czemu ma wszechstronne zastosowanie. Choć najczęściej kojarzy się z użyciem na placu budowy, dzięki niej można wykonać znacznie więcej zadań. Popularną usługą jest wynajem zwyżki samojezdnej, pozwala ona bowiem wykonać wiele prac bez konieczności zakupu drogiego pojazdu. Podnośniki samojezdne sprawdzają się przy odśnieżaniu dachów, malowaniu elewacji, montażu elementów dekarskich, czyszczeniu rynien czy przy naprawie sieci energetycznych. Oprócz tego mogą służyć również do mycia okien w wysokich biurowcach, wieszania ozdób, montażu bilbordów, a także do przycinania gałęzi. Niezależnie od tego, do czego zostanie wykorzystany podnośnik koszowy, z pewnością znacznie ułatwi on wykonywania zadań na wysokościach.