fbpx
Kategorie
Blog

Jakie Obiekty Buduje Się Z Płyt Warstwowych?

W dzisiejszych czasach inwestorom zależy na tym, aby budowa przebiegła szybko i sprawnie. Dzięki temu można bowiem rozpocząć działalność, która zacznie przynosić zyski. Z tego powodu odchodzi się od tradycyjnego, ciężkiego budownictwa na rzecz znacznie nowocześniejszych rozwiązań, do jakich należą płyty obornickie. Z naszego wpisu dowiesz się, jakie obiekty buduje się z płyt warstwowych. 

Czym się charakteryzują płyty warstwowe?

Płyta warstwowa znana również pod nazwą płyty obornickiej charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, dlatego też jest chętnie stosowana we współczesnym budownictwie przemysłowym. Przede wszystkim wyróżnia ją dobry stopień termoizolacyjności, co wynika z jej specjalnej budowy. Płyty obornickie wykonane są z metalowych okładzin, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń z innych materiałów. Może to być pianka poliuretanowa, styropian lub wełna mineralna, choć w naszej firmie stosujemy przede wszystkim płyty z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Ponadto płyty warstwowe cechują się estetycznym wyglądem, a budowa z ich użyciem przebiega szybko, ponieważ nie ma konieczności zdobycia aż tak dużej ilości pozwoleń, jak to ma miejsca w przypadku budownictwa tradycyjnego. 

Gdzie mają zastosowanie płyty warstwowe?

Płyty warstwowe obornickie najczęściej stosowane są w budownictwie przemysłowym, magazynowym i rolniczym. Służą przede wszystkim do budowy nowoczesnych hal przemysłowych i magazynowych, hangarów, obiektów biurowych i socjalnych, a nawet mroźni czy chłodni. Doskonale sprawdzają się także przy budowie kontenerów, garaży i pawilonów. Ich wszechstronne zastosowanie wynika z faktu, że jest to materiał konstrukcyjny odporny jest na działanie czynników atmosferycznych oraz także na uszkodzenia mechaniczne, a obiekty z jego użyciem można stawiać w praktycznie każdym miejscu.