fbpx
Kategorie
Blog

Gdzie Sprawdzają Się Dachy Z Płyt Warstwowych?

Dach to jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych całego budynku. To od jego właściwości w dużym stopniu zależy komfort cieplny w pomieszczeniach. Ponadto zapewnia on ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Wszystko to sprawia, że wybór materiału, z którego zostanie wykonane pokrycie, nie powinien być kwestią przypadku. Coraz częściej wykorzystuje się tutaj nowoczesne rozwiązania, do których należą płyty warstwowe. Z naszego wpisu dowiesz się, gdzie sprawdzają się dachy z płyty warstwowych. 

Czym jest płyta warstwowa?

Płyta warstwowa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w budownictwie, charakteryzuje się bardzo dobrym stopniem izolacyjności termicznej. I choć może wydawać się to dziwne, ponieważ wykonana jest z blaszanych okładzin, cały sekret tkwi w wypełnieniu, które wykonane jest ze styropianu, wełny lub pianki poliuretanowej. Dzięki temu obiekty z płyty warstwowej są ciepłe, co przekłada się nie tylko na komfort przebywających w nich osób, ale ma także realne przełożenie na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ponadto wykorzystanie tego materiału pozwala na bardzo szybką budowę. Wystarczy jedynie sprawna ekipa, by w kilka dni z gotowych modułów powstał dach o doskonałych właściwościach.

Właściwości dachów z płyty warstwowych

Dachy z płyt warstwowych doskonale sprawdzają się przy budowie różnorodnych obiektów przemysłowych i magazynowych, ale mają także zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym. Płyty warstwowe do budowy pokryć dachowych występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu podkreślają wygląd każdego budynku. Ich największą zaletą oprócz wspomnianych już właściwości termicznych, jest szybki montaż oraz lekkość zabudowy. Płyty warstwowe zastosowane w budowie pokryć dachowych pozwalają zmniejszyć pobór energii potrzebnej do ogrzewania budynków zimą, z drugiej strony przekładają się na większy komfort użytkowników przy włączonej klimatyzacji latem. Dzięki temu doskonale wpisują się w ideę budownictwa energooszczędnego i pasywnego.